אאא

ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, התארח באולפן 'כיכר השבת', לאחר שעירו הפכה לעיר ירוקה בשל הירידה הדרמטית בתחלואה. גם כעת הוא טעון נגד התנהלות משרד הבריאות והטלת הסגר המקומי שלדבריו רק הזיקה, ובעיקר מודאג מהעלייה במספר הנערים הנושרים מדרך ישראל סבא. צפו בראיון המלא. 

לדבריו: "יולי אדלשטיין הגיע עם איזו גנגסטריות ולא ספר אף אחד, מאוד לא כיבד, הוא לא ידע לתת תשובות מקצועיות, אבל הוא איש טוב, כנראה הוא לא ידע להיכנס לזירה בצורה נכונה, אני חושב שזה התאזן".

באשר לדאגה מהמגפה הרוחנית, התבטא פרוש: "מה השאלה, זו טרגדיה. הקורונה זה לא רלוונטי, נעבור את הקורונה, לא נדע לעבור את הבעיות הנפשיות והכלכליות. אני רואה פירוקי בתים, אני רואה אלימות, אני רואה סמים, אני רואה נוער מתמודד. מה אשקר עליך? אנחנו לא במצב טוב. אנחנו הרבה שנים אחורה".

פרוש הוסיף: "אתה מבין מה קורה? בית של עשרה ילדים, מקלחת אחת, אין לאן לזוז, ילד בן 16 והעולם פתוח לפניו. מה הוא אמור לעשות עכשיו? לאן הוא אמור ללכת? אנחנו בנויים על חיי חברה. מה קורה? השוליים מתחילים להתרחב. אנחנו בתחילת הגל". 

ראש העיר מצא את נקודת האור: "הציבור החרדי אף פעם לא רצה לקלוט את הציבור החרדי בתוכו, בשנים האחרונות החל מהפך, התחילו לאמץ את הילדים שלנו שנשרו, זה ייפסק". 

צפו בראיון המלא.